Życie jest ważniejsze...

Czy polewanie się zimną wodą zapobiega nowotworom? (2 028)

Są ludzie, którzy biorą zimne prysznice co dzień i twierdzą, że ich to trzyma w zdrowiu do późnej starości. I faktycznie są zdrowi. Są „morsy” i jest też Wim Hoff, człowiek legenda, który niemal nagi wszedł na Mount Everest. Kronikarski obowiązek każe wspomnieć, że szczytu nie zdobył przez kontuzję stopy.

Zresztą Wim Hoff ma 21 rekordów Guinessa. Wśród nich na przykład niemal dwie godziny spędzone w lodzie (po szyję) czy dwudniowa wspinaczka na Kilimandżaro w szortach...

A dlaczego Hoff robi takie rzeczy i żyje? Bo aktywuje tzw. szary tłuszcz ciała i kontroluje nerw błędny. Ale o nerwie błędnym już pisałem i jeszcze pisał będę, bo to jeden z kilku absolutnie najważniejszych elementów naszego ciała.

Dziś chcę się skoncentrować na zdrowotnym wpływie zimnej wody.

Po pierwsze musi mieć mniej niż 12 stopni Celsjusza. Od 12 stopni woda, a właściwie jej temperatura, nie ma już właściwości zdrowotnych. Oblanie się zimną wodą, czy też zimny prysznic, powoduje gwałtowną reakcję obronną organizmu - wzrost temperatury ciała do 42 stopni i równie gwałtowny spadek do normalnego poziomu. I już to wystarczy, żeby ubić mikroby chorobotwórcze. Poza tym wzmacnia to układ odpornościowy czyli hartuje organizm.

Porfiry Iwanow - słynny ukraiński uzdrowiciel, mówił że człowiek zdrowy powinien oblewać się zimną wodą rano i wieczorem. Chory - co dwie, trzy godziny. Zresztą Iwanow to też ciekawa postać. Jego nauki sprawdzano w latach 80. w różnych instytutach naukowych.

ALE nie chodzi o pływanie w lodowatej wodzie (na przykład w przeręblu), a oblewanie się wodą. Chodzi o to, żeby wywołać reakcję gwałtownego i chwilowego podniesienia temperatury ciała. Metoda ta, według Iwanowa, zapobiega nowotworom. Co ciekawe doświadczenia przeprowadzone na szczurach potwierdziły tę informację...

Idźmy dalej. Masaru Emoto, japoński badacz dowiódł wpływu ludzkiego biopola, ludzkich intencji i emocji na strukturę atomową wody. Cząsteczki wody mogą się krystalizować/układać na ponad 140 różnych sposobów. Można więc niejako „zaprogramować” tę lodowatą wodę tak, by służyła naszemu zdrowiu.

© 2017-2023   Jan Syski // wszystkie prawa zastrzeżone