Życie jest ważniejsze...

Tajemnicze 12 i 13. Co jeszcze zawdzięczamy Neandertalczykom? (3 251)

Od zarania cywilizacji ludzie czcili Słońce. Jesteśmy cywilizacją solarną, w odróżnieniu od neandertalczyków (prowadzących częściowo nocny tryb życia), którzy byli cywilizacją lunarną. To dlatego w ich świętych jaskiniach znajdowane są czaszki niedźwiedzi jaskiniowych - bóstw księżycowych. Dla ludzi, prowadzących dzienny tryb życia, najważniejsze oczywiście było zawsze Słońce. Ogrzewało, dawało życie roślinom, później umożliwiało uprawy. Także w sferze ezoterycznej było bogiem lub siedliskiem bogów. Symbolem jasnego astrala. Źródłem światła w znaczeniu fizycznym i światła w znaczeniu duchowym.

Nocne niebo wypełniały gwiazdy, układające się w konstelacje - znaki zodiaku. Jest ich (oczywiście, ale o tym może kiedy indziej) dwanaście. Pełen cykl, czyli rok, dzieli się na cztery pory roku, każda po trzy znaki, przez które w ciągu całego roku przechodzi Słońce. I to jest geneza krzyża, symbolu bóstwa, okrąg podzielony na cztery równe części, krzyż zodiakalny. Herb kainitów, alchemiczny symbol ognia. Dni równonocy i przesileń umieszczone na okręgu roku i połączone ze sobą, wyznaczają krzyż. Krzyż celtycki to właśnie krzyż zodiakalny, pogański symbol solarny. A krzyż zodiakalny to także indiańskie (szamańskie) koło życia. I tak dalej.

Krzyż zwyciężył półksiężyc, cywilizacja i kultura ludzi wyparła cywilizację i kulturę neandertalską.

Ale dwanaście (i 12+1 czyli 13 - swoją drogą Jezus plus apostołowie to też 13) to liczba, która była niezwykle ważna także w wierzeniach neandertalczyków.

Pokutujący dotąd pogląd, że neandertalczycy to w istocie takie mądrzejsze małpy i nie mają z nami nic wspólnego jest błędny. Odkryto neandertalskie geny w genomie ludzkim, a więc nasi przodkowie krzyżowali się ze sobą. To dziedzictwem po neandertalczykach najprawdopodobniej jest rudy kolor włosów i leworęczność. Neandertalskie geny zwiększają naszą odporność na zimno i infekcje, zapewniają nam jasną karnację dzięki której możemy produkować więcej witaminy D. Ale też zwiększają podatność na cukrzycę...

O cywilizacji neandertalskiej wiemy między innymi dzięki badaniom Stana Goocha. Ich kultura i cywilizacja była po prostu inna niż nasza. A mieli niemal 400.000 lat by ją budować! My naszą budujemy najwyżej od 40.000 lat.

Cywilizację neandertalską można porównać do cywilizacji australijskich Aborygenów. Właśnie odkryto, że cywilizacja aborygeńska sięga 50.000 lat wstecz. Neandertalczycy zniknęli jakieś 24.000 lat temu. Obie cywilizacje trwały dość długo obok siebie. Przynajmniej jeśli chodzi o czas. Ale też i o miejsce zapewne, bo są dowody, że Aborygeni pokonali ocean.

Neandertalczycy niemal nie pozostawili po sobie śladów materialnych. Budowali swój świat inaczej, mieli dominującą prawą półkulę mózgu, byli więc bardziej intuicyjni, emocjonalni. Stąd też powszechna u nich leworęczność i społeczeństwo matriarchalne. Chowali swoich zmarłych, ofiarowując im dary ofiarne, na przykład kwiaty. Prowadzili też częściowo nocny tryb życia, mogli więc obserwować gwiazdy i mieli ponoć ogromną wiedzę astronomiczną. A także astrologiczną, ponieważ ich cywilizacja była „cywilizacją snu”. Co ciekawe Aborygeni wierzą w czas snu, od którego wszystko się zaczęło. To z czasu snu pochodzili przodkowie/bogowie, w czasie snu powstał świat.

W Alpach jest jaskinia, którą neandertalczycy wykorzystywali do celów sakralnych (Drechenloch - Smocza Jama). Znaleziono w niej starannie ułożone 13 czaszek niedźwiedzia jaskiniowego - symbolu magicznych sił księżycowych, kobiecych. To im prawdopodobnie zawdzięczamy nazwę gwiazdozbioru Wielkiej Niedźwiedzicy. Rok ma 12 słonecznych lub 13 miesięcy księżycowych. Jezus - 12 apostołów, Jakub (Izrael) - 12 synów, król Artur - 12 rycerzy, aborygeński bóg-stwórca Bainame - 12 uczniów itd. (Znacznie więcej - w książce "Tajemnica Złotej Krwi Chrystusa").

A księżyc to ciemny, dolny, nocny astral. Po nim przychodzi jasny, górny, dzienny astral słoneczny i bóstwa solarne. Czas ludzi. Tak więc 12 (i 12+1) to liczba po prostu ważna.

Sumerowie używali systemu sześćdziesiętnego. Najwyższy bóg (El) Anu miał numer 60, jego synowie 50 itd. Egipcjanie używali (jak my) systemu dziesiętnego, ale w celach sakralnych sześćdziesiętnego. 60 to 12x5. Bóg Izraela miał "72 imiona", czyli o 12 więcej niż sumeryjski Anu.

Interesujący jest fakt, że król Salomon, któremu Bóg dał władzę pętania demonów i wykorzystywania ich w świecie fizycznym do własnych celów, zamknął swoją słynną tajemną pieczęcią właśnie 72 demony (dokładnie tyle ich było, zamknął wszystkie,). Legenda ta koresponduje z Puszką Pandory - Salomon zamknął demony, naczynie zatopił w jeziorze, ale Babilończycy je znaleźli i demony wypuścili. Ten rodzaj magii nazywany geocją (z greki „wycie”) był jedynym zakazanym w starożytności. Ludzie tak się bali demonów, że uprawianie geocji było karane śmiercią. To geocja jest pierwowzorem „czarnej” magii, czyli złej, opartej na wykorzystywaniu sił nieczystych. To o geocję oskarżono (naturalnie bezpodstawnie) Hypatię Aleksandryjską i był to bezpośredni, oficjalny powód, dla którego została bestialsko zamordowana przez parabolan na rozkaz Cyryla (biskupa chrześcijańskiego).

Ale to temat na inną historię...

Uzupełnienie:
Naukowcy badając DNA Neandertalczyków odkryli, że używali oni leków. Na przykład żuli gałązki topoli, której sok ma działanie podobne do aspiryny oraz znali antybiotyki... Znali się na roślinach. (źródło)

© 2017-2023   Jan Syski // wszystkie prawa zastrzeżone