O stronie

W trakcie moich podróży - a były i są to głównie podróże "do wnętrza" - zdobyłem na prawdę dużo wiedzy i sporo zrozumiałem. W ostatnich latach (znów) poszedłem na studia, najpierw podyplomowe, później doktoranckie, poszedłem na różne kursy. Zdobyłem masę różnego rodzaju uprawnień. Zadawałem setki różnych pytań i szukałem na nie odpowiedzi. Szukałem (i znajdowałem) mistrzów różnych tradycji.

Uczyłem się od szamanów syberyjskich, andyjskich i naszych lokalnych. Zgłębiałem Gnozę, studiowałem Kabałę. W Chinach, w Górach Tianmeng - miejscu narodzin Taoizmu, uczyłem się Tai Chi i Qi Gong. Poznawałem szereg różnych religii i świętych ksiąg także tych dostępnych wyłącznie w chińskich klasztorach, choć przyznaję, że z przekazu ustnego i drobnych fragmentach... Dotarłem do wiedzy starożytnych i konfrontowałem ją z osiągnięciami współczesnej nauki.

Strona ta jest zbiorem syntetycznych opracowań na temat tego czego się dowiedziałem i bardzo praktycznych wskazówek i narzędzi, które przydać się mogą każdemu, a w szczególności osobom, które chcą lepiej zadbać o swoje zdrowie. Ale także tym, którzy są po prostu ciekawi, którzy czują, że "musi być coś więcej". 

Teksty aktualizuję, jeśli dowiem się czegoś nowego, albo znajdę nieścisłość, czy błąd. Wpisy na głównej stronie uszeregowane są według daty ostatniej aktualizacji, a w kolumnie "najnowsze" według daty powstania.

 

fotografie i grafiki wykorzystane na stronie są moje lub pochodzą z pixabay.com.
© 2017-2023   Jan Syski // wszystkie prawa zastrzeżone