Zakon Jed

Zostań Jed

Bycie Jed nie polega na noszeniu odpowiedniej szaty i kolekcjonowaniu (plastikowych) mieczy świetlnych. Bycie Jed to kwestia świadomości. Podejścia do życia, światopoglądu, stosunku do innych ludzi i wszystkiego co nas otacza.

Aby być Jed zacznij od prostych rzeczy. Zacznij pozbywać się nadmiarów. Otaczaj się raczej ludźmi niż przedmiotami. Być może nie potrzebujesz dziesięciu par spodni i najnowszego modelu telefonu, być może nie musisz spędzać dziesiątek godzin na wertowaniu sieci. Wyjdź z domu, podejdź do drzewa i zobacz w nim żywą istotę, dotknij jego kory, poczuj jej fakturę, jej temperaturę, zapach.

Pozbywaj się nadmiarów, uwalniaj od presji przedmiotów, trendów. Nie walcz z nimi, bo walcząc dodajesz im sił. Jed nie walczy ze słabościami. Jed się od słabości uwalnia, wyzwala. Pozwalaj innym mieć rację, słuchaj by rozumieć, nie by odpowiedzieć w sporze. Jed rozumie świat, a jeśli go nie rozumie, to stara się go poznać.

Zacznij też medytować. Naucz się oczyszczać, opróżniać umysł. Nie chodzi o siedzenie godzinami w konkretnej pozycji i bezmyślne powtarzanie mantr, które nic dla ciebie nie znaczą. Niech to będzie pięć minut, ale usiądź w spokojnym miejscu i po prostu obserwuj. Obserwuj swoje myśli, obserwuj swoje ciało. Zauważ co się dzieje w twoim ciele, jak ono do ciebie „przemawia”. Aby oczyścić umysł obserwuj myśli nie starając się ich pozbyć na siłę. Ale tez nie podążaj za nimi. Po prostu zauważ, że są i pozwól im odpłynąć. Po jakimś czasie zauważysz, że możesz istnieć bez natrętnego myślenia. Najpierw przez jedną sekundę, później ten czas się wydłuży. Pamiętaj jednak, że sam czas jest iluzją. Staraj się medytować pięć razy dziennie.

W ciszy, poza gęstwiną myśli zauważysz, usłyszysz swoje ciało, które być może potrzebuje więcej ruchu, być może więcej snu, być może mniej cukru. Uzyskasz dostęp do samej Mocy i być może usłyszysz jej „głos”.

Medytuj także w ruchu. Idź na spacer, jeśli tylko możesz to gdzieś poza miastem, wśród tego co naturalne. Wkrótce odkryjesz, że do medytacji nie potrzebujesz samotności, odosobnienia, że możesz opróżnić umysł także pośród zgiełku codzienności.

Wkrótce zobaczysz jak wiele zaczniesz zauważać. Jed jest istotą świadomą.

Moc jest z Tobą, zawsze.