Zakon Jed

Wskazówki dla rycerzy i kandydatów na rycerzy Zakonu JedOtworzyć serce
Zazwyczaj ludzie mają zatrzaśnięte serce. Boją się zranienia, mają błędne przekonanie, że świat jest wrogi, są na zbyt niskim poziomie świadomości by rozumieć. Otwórz serce, kiedy stajesz przed drugim człowiekiem, przed fenomenem przyrody, nowym zadaniem powiedz sam do siebie „moje serce jest teraz dla ciebie otwarte”.

Aktywnie bronić prawdy i bronić siebie
Jed jest przyjacielem prawdy. Nie obawiaj się jej i mężnie za nią stawaj. W polu informacyjnym musi być prawda. W innym przypadku nie jest możliwy rozwój, a twoje serce się zatrzaskuje. Żyj prawdą, bądź prawdą. Można okłamywać innych, można okłamywać siebie. Obu sytuacji unikaj, pamiętając, że ta druga jest o wiele gorsza, bo w te kłamstwa wierzysz.

Pomagać bezbronnym i bronić bezbronnych
Pamiętaj jednak byś sam nie stał się bezbronny. Twoim celem nie jest żadna misja, nie masz ratować świata – cokolwiek by to miało znaczyć. Jedyną drogą do zmiany świata jest zmienianie siebie.

Bardzo dobrze poznać przeciwnika
Pamiętaj, że twoim przeciwnikiem są słabości, wady, lenistwo, małość, niekompetencja, zaniechania, a nie człowiek.

Umieć się dostosować, przetrwać
Odrzuć przeszłość, wyciągnij wnioski z lekcji i odpuść, idź dalej. Jeśli nie pójdziesz dalej, zostaniesz w miejscu...

Szybko i bezwarunkowo wybaczać
Bez wyjątku, robisz to dla siebie. Pewnego dnia zrozumiesz, że już nie musisz wybaczać bo nigdy nie ma czego...I nigdy nie traktuj komentarza do wskazówek, jako wskazówek...

Moc jest z Tobą, zawsze.